راهنمای اجاره خودرو

نحوه کسب درآمد با ماشین: 10 روش طلایی برای کسب درآمد با خودروی شخصی

نحوه کسب درآمد با ماشین: 10 روش پولسازی با خودروی سواری

خودروی تر و تمیزی دارید که سرویس شده و آماده، داخل پارکینگ جا خوش کرده است؟ اوقات فراغت فراوانی هم دارید و می‌خواهید استفاده مناسبی از زمان خود نمایید؟ چرا به فکر نحوه کسب درآمد با ماشین خود نباشید؟

بسیاری از شرکت‌ها حاضرند به افرادی که ماشین دارند، مبلغی بپردازند تا در ازای آن از خدمات خودروی شما بهره ببرند. برخی از این شرکت‌ها، از خود ماشین استفاده می‌کنند و برخی دیگر پیشنهاد می‌دهند تا به عنوان راننده همراه با خودروی خود مشغول به کار شوید.

در مقاله امروز مجله سپریس، به راه‌های درآمدزایی با خودرو شخصی خواهیم پرداخت. نحوه کسب درآمد با ماشین را بیاموزید و ماهانه درآمدی طوفانی داشته باشید!

نحوه کسب درآمد با ماشین: 10 روش پولسازی با خودروی سواری

برای استفاده از برخی فرصت‌های پردرآمد، بایستی در طی روز زمان زیادی را پشت فرمان بگذرانید. اگر از رانندگی یا گذراندن وقت با ماشین خود لذت می‌برید، می‌توانید بابت این کار آن پول نیز دریافت کنید!

با این حال، برخی از شرکت‌ها حتی فرصت‌های درآمدی غیرفعال برای کسب درآمد با خودرو به شما ارائه می‌کنند. اگر نمی‌خواهید زمان زیادی را در خیابان‌ها مشغول رفت و آمد باشید، می‌توانید از این گزینه‌ها نیز بهره ببرید. به راحتی از این فرصت نحوه کسب درآمد با ماشین، برای افزایش آورده نقدی و پوشش هزینه‌های ماشین خود استفاده کنید.

1. در سرویس‌های اینترنتی ثبت نام کنید

ایده برای کسب درآمد با ماشین | شغل های پردرآمد با ماشین

با ظهور سرویس‌های تاکسی اینترنتی مانند اسنپ و تپسی (که امروزه کارشان را گسترش داده و علاوه بر تاکسی آنلاین  خدمات دیگر نیز ارائه  می‌دهند)، نحوه کسب درآمد با ماشین بسیار آسان شده است.

می‌دانستید رانندگان اسنپ می‌توانند تا یک میلیون در روز درآمد داشته باشند؟ این مبلغ در شهرهای بزرگ و به ویژه در تهران، بیشتر از این هم می‌شود. درآمد حاصل از رانندگی تاکسی اینترنتی، بر اساس تایم سفر و مسافت محاسبه خواهد شد.

در ساعات شلوغ و پر تردد روز، به خصوص در زمانی که درخواست سفر مسافت زیادی داشته باشد، مبلغ کرایه حتی بالاتر نیز خواهد بود. در نتیجه می‌توانید تصور کنید که در یک روز پرمشغله، مانند صبح و عصر شنبه، تعداد درخواست‌های کرایه ماشین چقدر فراوان خواهد بود! هرچه تعداد سفرهای بیشتری را بپذیرید، با این نحوه کسب درآمد با ماشین درآمد بیشتری نیز خواهید داشت.

بسته به محل زندگی خود می‌توانید در سرویس‌های خدمات تاکسی اینترنتی ثبت نام کنید. برای استفاده از این نحوه کسب درآمد با ماشین، بایستی شرایط زیر را داشته باشید:

 • بالای 21 سال سن (جنسیت فرقی نمی‌کند)؛
 • گواهینامه و مدارک ماشین معتبر داشته باشید؛
 • حدالامکان خودروی شما سرویس شده و در شرایط مناسبی به سر ببرد؛
 • سابقه کیفری نداشته باشید؛
 • آشنایی کاملی با آدرس‌های شهر داشته باشید و بتوانید نقشه خوانی را مؤثر و سریع به انجام برسانید؛
 • و روزانه حداقل 8 ساعت تایم خالی داشته باشید که به کار تاکسی اینترنتی اختصاص بدهید.

2. خدمات بیرون بر انجام بدهید

روش های درآمد با خودروی شخصی | شغل های مرتبط با رانندگی

اگر تحویل غذا از طریق برنامه‌های سفارشی، یکی از کارهایی است که می‌توانید انجام دهید، ثبت نام در سرویس‌های بیرون بر غذا (اینترنتی یا رستورانی و سوپرمارکتی) یک روش کسب درآمد با ماشین برای شما خواهد بود.

شما به راحتی می‌توانید تا 500 هزارتومان در روز به همراه نکات و مزایای دیگر درآمد کسب کنید. اما اگر شیفت کاری را در ساعات ناهار یا وقت شام در نظر بگیرید که تقاضا معمولاً زیاد است، این دستمزد می‌تواند افزایش یابد.

همه مایلند که غذا درب منزلشان تحویل داده شود، که نشان دهنده تقاضای زیاد برای رانندگان تحویل غذا است. حتی دانشجویان می‌توانند به عنوان شرکای تحویلی ثبت نام کنند و 15 تا 20 ساعت در هفته برای کسب درآمد اضافی کار کنند.

در این نحوه کسب درآمد با ماشین به جای سرویس دهی به مردم، به غذا و کالاهای سوپرمارکتی‌شان سرویس می‌دهید! خدماتی مانند اسنپ فود امروزه جزء مشاغلی به حساب می‌آیند که درآمد  خوبی هم به همراه دارند. حتی اگر به جای خودرو، بخواهید از موتور استفاده کنید هم گزینه‌ای عالی برای درآمدزایی خواهید داشت.

نکته مثبتش این است که شما حداقل 100 هزارتوما در ساعت را کسب خواهید کرد.

3. اتومبیل خود را به یک بیلبورد متحرک تبدیل کنید

روش های درآمد با خودروی شخصی

هر روز رانندگی به محل کارتان چیزی جز هزینه دربر ندارد. اما نظرتان چیست که با رفت و آمد هرروزه، بدون این که تلاش خاصی انجام بدهید، درآمدزایی کنید؟ برای این روش از لیست نحوه کسب درآمد با ماشین، حتی نیازی نیست که مدت زمان بیشتری در شهر رانندگی کنید. در عوض، برای رانندگی معمولی پولی به شما پرداخت خواهد شد.

این یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد غیرفعال است. ماشین شما به نوعی یک تابلوی تبلیغاتی متحرک خواهد بود، چه بخواهید تبلیغ کوچکی را روی پنجره‌های خود بچسبانید یا کل ماشین خود را با بنرهای تبلیغات باندپیچی کنید!

پول نقدی که به دست می‌آورید به اندازه ماشین و تعداد ساعاتی که در روز رانندگی می‌کنید بستگی دارد. اگر مدت زمان بیشتری را در طی روز با خودروی خود در خیابان‌ها بگذرانید، به طبع درآمد بیشتری نیز خواهید داشت.

از جمله الزاماتی که باید در این روش از راه‌های درآمدزایی با خودرو شخصی رعایت کنید می‌توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

 • گواهینامه و مدارک خودرو معتبر داشته باشید؛
 • خودرو کاملاً سالم باشد؛
 • سابقه کیفری نداشته باشید.

4. ماشین خود را اجاره دهید

نحوه کسب درآمد با ماشین

بسیاری از ما صاحب خودرو هستیم اما یا تمام روز را در محل کار به سر می‌بریم و یا در خانه، بنابراین زمان زیادی از خودروی خود استفاده نمی‌کنیم. اگر شما نیز به فکر افتاده‌اید که وقتی از ماشینتان استفاده نمی‌کنید به نوعی از آن پول دربیاورید، گزینه رنت خودرو یکی از بهترین راه‌های درآمدزایی با خودرو شخصی برای شما خواهد بود. با اجاره دادن خودرو حتی لازم نیست که شخصاً همراه ماشین باشید! راحت به کارهای خود بپردازید و بدون اینکه زحمت زیادی بکشید، اجازه بدهید خودرو برای شما درآمدزایی کند.

یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای اینکه خودرویتان را در کمال اطمینان و آرامش اجاره بدهید، ثبت نام آن در سپریس خواهد بود. مهمانان شما از گزینه اجاره خودرو برای گشت و گذار، سفرهای کاری، عروسی، شرکت در مراسم‌های مختلف و.. استقبال خواهند کرد.

شاید با خود فکر کنید که این نحوه کسب درآمد با ماشین، مشکلاتی مانند خطر احتمالی آسیب دیدن توسط افراد غریبه، سرقت و… را به همراه دارد. اما سپریس به فکر امنیت شماست! با همکاری بیمه سامان، خودروی شما تحت پوشش بیمه کاملاً امن خواهد بود. برای اطمینان بیشتر و ضمانت ایمنی، مهمانانی که خودروی شما را اجاره کنند مستلزم ارائه ودیعه نقدی و سفته به مبلغ روز خودرو جهت اثبات حسن رفتار خواهند بود.

این سرویس در بین افرادی که ماشین جدید می‌خرند و ماشین قدیمی را اجاره می‌دهند تا درآمد افزوده داشته باشند، بیشترین محبوبیت را دارد. شما با اجاره خودروی خود در مرکز رنت سپریس، می‌توانید ماهانه بالای 20 میلیون تومان از خودروی خود درآمد داشته باشید.

اگر وسوسه شده‌اید از این گزینه درآمدزا استفاده کنید، می‌توانید خیلی راحت با مرکز سپریس تماس بگیرید. یک حساب کاربری به عنوان میزبان در سایت سپریس بسازید و با ورود  مشخصات خودرو، آن را برای اجاره معرفی کنید.

حتماً در پروفایل خودروی خود، تصویر واضح و شیکی از خودرو قرار بدهید! وجود یک تصویر زیبا، گویاتر از هزار کلمه است. سلامت و ایمنی خودرو را عیناً به مشتری ارائه بدهید تا با خیال راحت، خودروی شما را برای رنت انتخاب کند.

5. به عنوان پیک تحویل فروشگاه‌های اینترنتی کار کنید

سرویس‌هایی مانند تیپاکس و دیجیکالا، همیشه به رانندگان جدید نیاز دارند تا بسته‌ها را به مشتریان تحویل دهند. بسته به تعداد ساعت‌های فعالیت و بسته‌هایی که تحویل می‌دهید، می‌توانید روزانه درآمد مناسبی کسب نمایید و از این نحوه کسب درآمد با ماشین، سود ببرید.

پس از ثبت نام به عنوان راننده تحویل، می‌توانید منطقه‌ای که قادر به فعالیت در آن هستید را انتخاب کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در بازه زمانی مشخص به انبار برسید، بسته خود را اسکن و بارگیری کنید و آن را به مقصد تحویل دهید. برنامه‌های مختص این سرویس‌ها، حتی یک GPS دارند تا شما را به محل تحویل راهنمایی کنند.

اگر می‌خواهید از گزینه استخدام به عنوان مامور تحویل به عنوان یکی از راه‌های درآمدزایی با خودرو شخصی بهره ببرید، بایستی حتماً واجد شرایط زیر باشید:

 • گواهینامه رانندگی معتبر؛
 • خودرویی مناسب و قابل اعتماد؛
 • سوء سابقه نداشته باشید؛
 • و حداقل 21 سال سن داشته باشید.

6. سرویس باربری ارائه بدهید

راه های درآمدزایی با خودرو شخصی

اولین جمله‌ای که مردم حین حمل و نقل وسایل بزرگ و سنگین بر زبان می‌آورند این است: «بریم وانت اجاره کنیم!»

باربری از جمله شغل‌هایی است که هرگز کهنه نمی‌شود و همیشه مشتری خواهد داشت.

خودروی بزرگی مانند نیسان وانت، جک یا امثال آن دارید که فضای زیادی داشته باشد؟ صندوق عقب و صندلی عقب خالی خودروی شما می‌تواند برای کمک به مردم در حمل اثاثیه بزرگ و سایر اشیاء مورد استفاده قرار گیرد.

اگر در محل زندگی شما خدمات اجاره خودرو برای حمل و نقل وسایل سنگین ارائه می‌شود، می‌توانید از طریق این آژانس‌ها اقدام کنید و به این نحوه کسب درآمد با ماشین داشته باشید.. حتی می‌توانید برای خود یک کارت ویزیت شخصی ترتیب داده و به عنوان سرویس رنت خودروی مستقل، خدمات ارائه بدهید.

7. در خدمات سرویس برای مدارس شرکت کنید.

چگونه با ماشین کار کنم

یکی از بهترین شغل‌هایی که می‌توانید برای راه‌های درآمدزایی با خودرو شخصی درپیش بگیرید!

سرویس‌های مدارس، یک شغل فصلی عالی در اختیار شما قرار می‌دهند. می‌توانید با چند مدرسه قرارداد ببندید (هر تعداد که می‌توانید هندل کنید) و به عنوان سرویس، خدمت رسانی کنید. درآمد سرویس مدرسه نیز بسته به نوع آموزشگاه که دولتی باشد یا خصوصی، متفاوت خواهد بود. اگر به مسیرهای شهر کاملاً آشنا هستید و می‌توانید با بچه‌ها سروکله بزنید، این گزینه یکی از بهترین انتخاب‌های نحوه کسب درآمد با ماشین خواهد بود.

برای اینکه بتوانید به عنوان سرویس مدرسه کار کنید، بایستی گواهینامه و مدارک خودرو معتبر ارائه بدهید و حسن رفتار خود را ثابت کنید. بسیاری از والدین پرمشغله و کسانی که نمی‌توانند مسیر خانه به مدرسه را به راحتی طی کنند، از خدمات سرویس مدارس استقبال خواهند کرد.

8. یک سرویس حمل و نقل حیوانات خانگی را راه اندازی کنید

نحوه کسب درآمد با ماشین

اگر از دوستداران حیوانات هستید، می‌توانید با پیشنهاد حمل و نقل حیوانات خانگی، به کسب درآمد با ماشین بپردازید.

کار شما می‌تواند شامل بردن حیوانات خانگی به دامپزشک، نزد پرورش دهندگان و مربیان باشد؛ یا اینکه به سادگی آنها را از یک کلینیک مراقبت از حیوانات خانگی به خانه ببرید.

این گزینه برای علاقه مندان به حمایت‌های امدادی حیوانات آزادزی هم مناسب خواهد بود. بسیاری از پانسیون‌های حامی حقوق حیوانات، به ترانسفرهای آماده نیازمند هستند تا به راحتی امکان حمل و نقل حیوانات به مراکز نگهداری یا درمانی را داشته باشند.

حتی پدیده مفیدی به نام اورژانس حیوانات خانگی نیز معرفی شده است که هم برای صاحبان پت و هم برای رانندگان، فایده زیادی دارد.

درآمد این روش بسته به تعداد خدماتی که ارائه می‌دهید متفاوت خواهد بود. مراکز نگهداری از حیوانات خانگی عموماً دور از مشتریان قرار دارند. بنابراین افراد مایل به پرداخت هزینه اضافی برای این فاصله هستند تا از سلامت حیوان خانگی عزیزشان مطمئن شوند.

9. پیک تحویل فروشگاه شوید

چطور با خودروی شخصی‌‌‌ درآمدزایی کنیم؟

افراد زیادی (از جمله خود بنده!) هستند که به علت دوری محل زندگی از مرکز شهر، مشغله زیاد و موانع دیگر، امکان مراجعه حضوری راحت و آسان به مراکز خرید را ندارند. شما می‌توانید به عنوان پیک تحویل بار، با فروشگاه‌های مختلف قرارداد ببندید و خریدهای مشتریان را درب خانه تحویل بدهید. این خدمات می‌تواند برای انواع فروشگاه‌ها، از سوپرمارکت گرفته تا بوتیک و داروخانه، ارائه شود.

درآمد پیک تحویل فروشگاه، با توجه به محل زندگی و منطقه‌ای که در آن سرویس رسانی می‌کنید تعیین خواهد شد. با توجه به تعداد سفارشی که در روز می‌توانید هندل کنید، با فروشگاه‌های مختلف صحبت کنید. سپس با جلب اعتماد و ارائه مدارک شناسایی و گواهینامه معتبر، به عنوان پیک مشغول به کار شوید.

10. به سالمندان و معلولان کمک کنید

کاسبی با ماشین شخصی

اگر وسیله نقلیه‌ای دارید که صندوق جادار و یا باربند بزرگ دارد، می‌توانید به شهروندان سالخورده یا افراد دارای معلولیت در رفت و آمدهای معمولی خود کمک کنید و به این طریق، به کسب درآمد با ماشین بپردازید.

معمولاً شرایط پزشکی این گونه افراد، آنها را از استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی منع می‌کند. کمک به این افراد می‌تواند پول نقد اضافی را برای شما به ارمغان بیاورد.

می‌توانید در محله خود یا در یک کلینیک، خدمات خود را ارائه بدهید. به این ترتیب یا خود مشتریان به سراغ شما خواهند آمد و یا کلینیک در صورت لزوم وجود ترانسفر برای افرادی با نیازهای ویژه با شما تماس خواهد گرفت.

ما چه تجربه‌ای از راه‌های درآمدزایی با خودرو شخصی داریم؟

یکی از رانندگان اسنپ، خاطره جالبی از کسب درآمد با ماشین خودش دارد. این ماجرا را از زبان خود او بشنویم:

«… یک روز درخواستی برای تاکسی اینترنتی از سمت دانشگاه (…) دریافت کردم. بدون معطلی درخواست را پذیرفتم و به سمت محل رفتم. وقتی به موقعیت مسافر رسیدم، متوجه شدم خانم متشخص و بسیار مسنی همراه یک دختر جوان به سمت خودروی من می‌آیند. مطمئن نبودم باهم هستند یا نه. صبر کردم تا خانم مسن، سوار ماشین شد. با دختر خداحافظی کرد و من به راه افتادم.

چند دقیقه بعد، از خانم پرسیدم: «ببخشید، دخترتون بود؟»

و با خنده‌ای پاسخ داد که آن دختر یکی از دانشجویانش بوده. باورم نمی‌شد که این خانم، یک استاد دانشگاه باشد. پرسیدم : «واقعاً تدریس می‌کنید؟»

و جواب داد: «بله، امسال هشتاد و شش سال رو پشت سر می‌گذارم و هنوز با قدرت درحال تدریسم!»

مکالمه من و او طی سفر 45 دقیقه‌ای بسیار جذاب بود. فهمیدم که استاد دانشکده کامپیوتر است. با وجود سن بالا، ذهنش مثل ساعت کار می‌کردو بسیار زیرک و خوش مشرب بود.

وقتی می‌خواست پیاده شود، یک تراول به من داد. قبول نکردم، اما گفت: «این کرایه نیست پسر، قبول کن!»

از آن زمان تا به امروز، بیش از 300 سفر دیگر داشته ام اما هیچ کدام مثل این خاطره برای من به یاد ماندنی نبوده اند.

سخن آخر

وقتی صحبت از نحوه کسب درآمد با ماشین می‌شود، راه‌های بی شماری برای کسب درآمد از فرصت‌های پیش روی شما وجود خواهد داشت. داشتن ماشین احتمالاً یکی از پرسودترین دارایی‌هایی است که می‌توانید داشته باشید.

از فرصتی که در اختیار دارید استفاده کنید و از بهترین سرمایه ممکن برای کسب درآمد اضافی بهره ببرید. این حداقل به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های بیمه و سرویس خودروی خودتان را جبران کنید.

سؤالات متداول

کدام مشاغل مرتبط با ماشین پردرآمدترین هستند؟

پردرآمدترین روش‌های درآمدزایی از خودروی شخصی در ایران در سال 1402 شامل موارد زیر هستند:

 • رانندگی اینترنتی (رایج‌ترین روش کسب درآمد با ماشین)؛
 • اجاره خودرو؛
 • پیک رستورانی یا فروشگاهی؛
 • خدمات تبلیغاتی؛
 • خدمات حمل و نقل کالا.

چه مشاغل مرتبط با ماشین برای مبتدیان مناسب هستند؟

 • رانندگی با خودروی شخصی برای شرکت‌های حمل‌ونقل؛
 • حمل بار با خودروی شخصی؛
 • رانندگی برای شرکت‌های تبلیغاتی.

چه مشاغل مرتبط با ماشین می‌توانم در خانه انجام دهم؟

اگر قصد دارید بدون خارج شدن از خانه با خودروی خود به درآمد مناسبی برسید، پیشنهاد می‌کنیم از گزینه اجاره خودرو استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید هم به امور خود برسید و هم در بازه زمانی که از خودرویتان استفاده نمی‌کنید، با اجاره آن پول دربیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا