راهنمای اجاره خودروقوانین رانندگی و بیمه

مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی چیست؟ | شرایط اجاره خودرو در دبی

اگر تجربه سفر به دبی را داشته باشید یا پای صحبت مسافران دبی نشسته باشید، احتمالاً پیش زمینه‌ای درباره هزینه‌های هنگفت این سفر لوکس دارید. سوای مخارج فراوان اقامت، تفریحات و خورد و خوراک، بایستی بودجه مناسبی برای تردد داخل دبی نیز بچینید. یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه‌های پیشنهادی، اجاره خودرو در دبی است. با رنت ماشین همراه مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی، نه تنها در هزینه‌ها تا حد مناسبی صرفه جویی خواهید کرد بلکه می‌توانید رانندگی با اتومبیل‌های شیک خارجی را تجربه نمایید.

برای کسب یک تجربه به یاد ماندنی در سفر تفریحی یا کاری، بایستی از قوانین و شرایط اجاره خودرو در دبی به خوبی آگاه باشید. پیش از اینکه در امارات نسبت به اجاره خودرو اقدام کنید، مطمئن شوید که واجد تمامی شرایط هستید، مقررات رانندگی را می‌دانید و مدارک معتبر موردنیاز را به همراه دارید.

در این مقاله از مجله سپریس توضیحات جامعی در ارتباط با شرایط و مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی ارائه خواهیم داد. ادامه مطلب را با دقت مطالعه کنید و چک لیست مدارکی که لازم خواهید داشت را به همراه داشته باشید تا به مشکل برنخورید.

چرا اجاره خودرو در دبی؟

اگر قصد سفر به یکی از لوکس‌ترین مقاصد سفر برای ایرانیان و توریست‌های سراسر جهان یعنی دبی را داشته باشید، بایستی بودجه را با دست و دلبازی بچینید. یکی از مهم‎‌ترین بخش‌های سفر که بایستی درنظر بگیرید، رفت و آمد در حین اقامت است. اگر بخواهید برای تردد داخل شهری مدام از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید، با مشکلات متعددی مواجه خواهید شد که ازدحام جمعیت، هزینه کرایه بالا و پیدا نشدن وسیله در ساعات اولیه صبح یا آخر شب تنها بخشی از این مشکلات هستند.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی، سراغ گزینه فوق العاده مناسب‌تر یعنی رنت خودرو بروید و خود را از شر دردسرهای رفت و آمد خلاص کنید.

برخلاف ایران، در خیابان‌های دبی می‌توانید جمال خودروهای خارجی لوکس و کلاسیک متنوعی را زیارت کنید. شرط می‌بندیم با مشاهده اتومبیل‌های لوکس و خوش‌رنگ و لعاب، هوس رانندگی با یکی از آنها دست از سرتان برنخواهد داشت. خبر خوب این است که با رعایت شرایط اجاره خودرو در دبی، می‌توانید با هزینه‌ای مناسب مدل خودروی موردعلاقه خود را در اختیار داشته باشید و تا انتهای سفر، از تردد با آن لذت آزادی در سفر را تجربه کنید.

مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی

مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی

مدارک لازم اجاره خودرو در دبی ویژه اشخاص مقیم ایران

اگر مقیم ایران و مسافر دبی هستید، برای رنت ماشین در دبی به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • مدارک شناسایی معتبر (تنها افراد بالای 20 سال می‌توانند در دبی ماشین اجاره نمایند)؛
 • کپی و اصل گواهینامه رانندگی بین المللی (IDP)؛
 • کپی ویزا؛
 • کپی پاسپورت راننده؛
 • دیپوزیت نقدی محض ضمانت.

دریافت ویزا جهت سفر به دبی

شرایط اجاره خودرو در دبی ایجاب می‌کند که کپی ویزای خود را به همراه سایر مدارک ارائه بدهید. درخواست ویزای دبی به صورت آنلاین امکان‌پذیر است و بسته به نوع ویزا (فوری یا عادی) می‎‌توانید بین 1 تا 3 روز کاری، ویزای سفر به دبی را دریافت کنید.

معمولاً مسافران ایرانی عازم دبی نسبت به دریافت یکی از دو نوع ویزای زیر اقدام می‌کنند:

 • ویزای توریستی: این ویزای الکترونیکی در پاسخ به درخواست متقاضیان واجد شرایط، از سوی سفارت امارات متحد عربی صادر می‌شود و به صورت چندسفر یا یک سفر خواهد بود.
 • ویزای کاری: این ویزا از سوی کارفرمای شما در دبی و با صدور مجوز کار از وزارت امارات اعطا خواهد شد.

گواهینامه بین المللی، مهم‌ترین مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی

اولین شرط برای امکان رانندگی در خارج از کشور، به همراه داشتن گواهینامه بین المللی معتبر خواهد بود. این گواهینامه به شما اجازه می‌دهد تا پایان اعتبار، در 196 کشور جهان که IDP را به رسمیت می‌شناسند رانندگی کنید.

پیش از سفر به دبی بایستی برای تهیه مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی اقدام نمایید. دریافت گواهینامه بین المللی برای هم‎‌وطنان از طریق کانون جهانگردی و اتومبیلرانی یا یکی از شعب معتبر آن در سراسر کشور امکان‌پذیر خواهد بود. البته دفاتر اعطای بیمه کارت سبز، تنها در تهران استقرار دارند. اگر اهل سایر استان‌ها باشید، پیش از سفر به دبی بایستی یک سر به تهران بزنید و کارت IDP خود را دریافت نمایید.

مدارک لازم برای دریافت گواهینامه بین المللی عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر؛
 • کارت خودرو یا شناسنامه مالکیت خودرو (برگ سبز و سند صادره از سوی شرکت سازنده)؛
 • گواهینامه رانندگی معتبر؛
 • و 2 قطعه عکس پرسنلی 3 در 4.

در سال 1403 هزینه دریافت گواهینامه یکساله بین المللی برای موتور یا خودرو، برابر با 430 هزارتومان و برای گواهینامه موتور و خودرو، 460 هزارتومان اعلام شده است.

مدارک لازم اجاره خودرو در دبی ویژه اشخاص مقیم امارات

مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی برای عزیزانی که در امارات اقامت داشته باشند، شامل موارد زیر خواهند بود:

 • کپی و اصل گواهینامه رانندگی در امارات؛
 • کپی از کارت اقامت؛
 • کپی و اصل مدارک شناسایی؛
 • دیپوزیت (ودیعه) نقدی ضمانت.

قوانین و شرایط اجاره خودرو در دبی

شرایط اجاره خودرو در دبی برای افراد مقیم ایران

دبی یکی از مقاصدی است که شرکت‎‌های اجاره خودرو بین المللی مانند هرتز، سیکس و غیره در آن خدمات ارائه می‌دهند. البته شرایط و مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی از این مؤسسات، دنگ و فنگ‎‌های خاص خود را به دنبال دارند و ممکن است سفر را برای شما دشوار نمایند.

برای آسایش و رفاه هرچه بیشتر شما در طی سفر به امارات، مجموعه سپریس خدمات رسمی اجاره خودرو در دبی را ارائه می‌دهد. قراردادها و شرایط اجاره خودرو در دبی، با جزئیات کامل در سیستم RTA دولت امارات ثبت می‌شوند و از بابت قانونی بودن مسئله خیال شما راحت خواهد بود.

قرارداد رنت پس از تحویل مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی، به صورت آنلاین بین شما و میزبان عقد خواهد شد و نسخه الکترونیک آن برای شما ارسال می‌گردد. پس از کسر مواردی مانند جرایم احتمالی رانندگی، عوارض جاده‌ای (SALIK) و احیاناً خسارت‌های وارده، ودیعه نقدی پرداخت شده برای ضمانت پس از پایان یافتن مدت زمان قرارداد و گذشت 25 روز کاری به حساب شما (در ایران یا هر کشور دیگر) واریز خواهد شد.

در صورتی که ساکن کشورهایی مانند آلمان، انگلیس، استرالیا، آمریکا و یا امارات باشید، می‌توانید با ارائه گواهینامه کشور محل اقامت خود نسبت به اجاره ماشین اقدام کنید و نیازی به دریافت گواهینامه بین المللی وجود نخواهد داشت.

جهت تجربه رانندگی ایمن و بدون خسارت یا جریمه در دبی، بایستی اطلاع کاملی از قوانین رانندگی در امارات داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله ما در ارتباط با مقررات رانندگی در دبی را با دقت مطالعه بفرمایید و به خاطر بسپارید.

شرایط بیمه خودروهای اجاره‌ای در دبی

شرایط بیمه برای اجاره خودرو در دبی

کلیه خودروهایی که در سپریس قابل اجاره هستند، تحت پوشش بیمه بین المللی LDW قرار دارند و مواردی از جمله حوادث ذکر شده در شرایط بیمه، تصادف‎‌های کلی، سرقت کلی و جزئی و آتش سوزی را کاور می‌کنند. پاره‌ای از موارد که تحت پوشش LDW نیستند عبارتند از:

 • هزینه فرانشیز بیمه؛
 • حق توقف خودرو برای تعمیرات یا تصادف؛
 • و خسارت‎‌های جزئی با مبلغ زیر 300 درهم.

پرداخت این هزینه به صورت پیشفرض بر عهده مهمان است. اما در صورت تمایل، می‌توانید هنگام تحویل مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی، بیمه کامل برای پوشش این موارد را نیز از سپریس خریداری نمایید.

مدارک لازم اجاره خودرو با راننده در دبی

اگر به هر دلیلی ترجیح می‌دهید شخصاً پشت فرمان ننشینید و از خدمات اجاره خودرو با راننده در دبی بهره ببرید، نیازی به ارائه مدارکی از جمله گواهینامه رانندگی نخواهید داشت. کافیست پیش از سفر، برای رزرو و انجام هماهنگی‌های لازم با کارشناسان سپریس تماس بگیرید و با میزبان خود، برنامه سفر را هماهنگ کنید.

اجاره ماشین در دبی با مؤسسه سپریس

همانطور که اشاره کردیم، مؤسسات رنت خودرو خارجی شرایط متفاوتی برای مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی وضع نموده‌اند و ممکن است برای مسافران و مقیمان امارات، چندان بهینه نباشند. از همین رو مرکز اجاره خودرو سپریس برای آسایش هرچه بیشتر عزیزان هم‌وطن، امکان کرایه ماشین های خارجی در دبی با بهترین شرایط و مناسب‌ترین قیمت را فراهم آورده است.

در صورتی که قصد دارید در حین اقامت خود در دبی از خدمات اجاره ماشین های لوکس بهره ببرید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً پیش از سفر به فکر تهیه مدارک لازم (از جمله گواهینامه بین المللی) و حصول اطمینان از معتبر بودن ویزا و پاسپورت خود باشید. به علاوه برای اینکه شانس بیشتری برای پذیرفته شدن درخواست خود داشته باشید، حداقل یک هفته زودتر نسبت به بررسی لیست خودروهای موجود برای اجاره در دبی اقدام نمایید. با کارشناسان سپریس تماس حاصل فرمایید و در صورت خالی بودن ظرفیت، خودروی موردنظر را برای تاریخ معین رزرو کنید.

با رعایت شرایط اجاره خودرو در دبی، می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید. هم هزینه و دردسر تردد در مقصد را کاهش دهید، هم از آزادی سفر لذت ببرید و هم رانندگی با خودروهای خارجی و لوکس را در یکی از زیباترین مقاصد توریستی جهان تجربه کنید.

جمع بندی

یکی از بهترین روش‌ها برای لذت بردن از سفر در هر مقصدی، گشت و گذار و بازدید از جاذبه‌های مختلف آن است. هنگامی که یک خودروی شیک برای تردد در اختیار داشته باشید، لطف سفر چند برابر خواهد شد. مؤسسه اجاره خودرو سپریس با دریافت مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی، این تجربه به یاد ماندنی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. سپریس تنها خدمات دهنده اجاره خودرو در تهران و شهرستان ها در ایران نیست، ما در سپریس در خارج از مرزهای ایران نیز به فکر آسایش و راحتی تردد شما نیز هستیم.

اگر قصد دارید در طی سفر خود از خدمات رنت ماشین در امارات بهره ببرید، توصیه می‌کنیم حتماً تمامی موارد و شرایط اجاره خودرو در دبی را درنظر بگیرید و سپس برای اجاره اقدام نمایید. میزبانان سپریس با سرویس‌های اجاره ماشین بدون راننده، کرایه همراه با راننده (جهت سفر درون شهری، شرکت در اجلاس رسمی و ترانسفر فرودگاهی) آماده پذیرایی از شما خواهند بود.

سؤالات متداول

ودیعه برای اجاره ماشین در دبی چقدر است؟

مبلغ ودیعه نقدی برای اجاره ماشین در دبی، به عوامل مختلفی از جمله قیمت روز خودروی انتخابی، مدل و سال ساخت آن، ترجیح میزبان، تایم سال و مدت زمان اجاره بستگی خواهد داشت. برای اطلاع دقیق از مبلغ ودیعه نقدی حتماً با کارشناسان سپریس مشورت نمایید.

آیا پرداخت برای اجاره خودرو در دبی باید به درهم باشد؟

واحد پولی برای پرداخت مبلغ اجاره خودرو در دبی، با هماهنگی با میزبان تعیین خواهد شد. در صورت توافق می‌توانید مبلغ را به درهم یا به تومان پرداخت نمایید.

آیا برای اجاره خودرو در دبی باید گواهی بین المللی داشته باشیم؟

بله، برای رانندگی در امارات بایستی نسبت به دریافت گواهینامه بین المللی اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا