سفر و گردشگری

بهترین مقاصد برای سفر یک روزه اطراف تهران در بهار

نام تهران، عجین شده است با شلوغی، مشغله‌های فراوان و مسیرهایی که در آنها، بیشتر هوا را دوده تشکیل می‌دهد تا اکسیژن. در این اوضاع، خیلی از تهران نشین‌ها از ابتدای فروردین منتظر فرصتی هستند تا به سفر یک روزه اطراف تهران در بهار بروند و آب و هوایی عوض کنند.

گرما و دغدغه‌های فراوان در تهران، نیاز به گذران اوقات فراغت در محیطی پر از سکوت و آرامش را دوچندان می‌کند. اگر فرصتی در تعطیلات دارید یا می‌خواهید از آخر هفته‌تان به بهترین شکل استفاده کنید، پیشنهادهای مجله سپریس برای سفر یک روزه اطراف تهران در بهار را از دست ندهید. لیست امروز ما شامل بهترین مکان ها برای سفر یک روزه نزدیک تهران در بهار با آب و هوای لطیف و پاکیزه می‌شود.

بهترین مقاصد برای سفر یک روزه اطراف تهران در بهار

تهران از قدیم یکی از بهترین مناطق آب و هوایی در ایران را داشته است و حتی امروز، روستاهای اطراف تهران در فصل بهار شرایط خوب و زیبایی برای سفر یک روزه دارند. حتی اگر حوصله و تایم بیشتری برای رانندگی دارید، می‌توانید بازدید از بهترین جاها برای سفر یک روزه اطراف تهران در فصل بهار که اندکی خارج از محدوده تهران و در استان‌های همسایه هستند را در برنامه قرار بدهید.

1. پارک ملی لار، گزینه‌ای عالی برای سفر یک روزه اطراف تهران در بهار

دشت لار از یهترین مکان ها برای سفر یک روزه نزدیک تهران در بهار

آدرس: شهرستان آمل، جاده رینه، جاده سد لار

پارک ملی لار، برای عاشقان طبیعت یکی از بهترین مناطق اطراف تهران برای سفر یک روزه در بهار به حساب می‌آید. این پارک در کوهپایه‌های دماوند قرار دارد و به دور از ساخت و سازهای مسکونی، یکی از دشت های دیدنی اطراف تهران در بهار را در دل دارد. در اوج سرسبزی و زیبایی، دشت پارک ملی لار به رنگ سبز درمی‌آید و دیدگان را نوازش می‌دهد. اگر به دنبال کوه های مناسب برای کوهنوردی در بهار هستید هم پیشنهاد می‌کنیم کوهنوردی در دماوند را از دست ندهید.

2. آبشار چهل پله، یکی از بهترین مکان ها برای سفر یک روزه نزدیک تهران در بهار

آبشار 40 پله، یکی از بهترین مکان های اطراف تهران در فصل بهار

آدرس: شمیرانات، لواسان، جاده فشم به سمت اوشان، نزدیکی روستای آهار

آبشار چهل پله، یکی از مناطق خنک اطراف تهران برای سفر یک روزه در بهار است که به ویژه در ماه خرداد به اوج زیبایی خود می‌رسد. این آبشار در روستای ده تنگه قرار دارد و برای رسیدن به آن باید بعد از پارک ماشین در روستای آهار، باقی مسیر را پیاده طی کنید. این منطقه در فصل بهار، یکی از خنک‌ترین و زیباترین جاهای اطراف تهران برای سفر یک روزه خواهد بود. اگر صبح زود راه بیفتید می‌توانید ناهار را در کنار این آبشار زیبا نوش جان کنید. بالا رفتن از ارتفاعات آبشار هم در نوع خودش یکی از تفریحات هیجان انگیز در اطراف تهران در بهار خواهد بود.

3. روستای کردان در البرز، یکی از بهترین جاها برای سفر یک روزه اطراف تهران در فصل بهار

روستای کردان، یکی از بهترین مقاصد سفر یک روزه اطراف تهران در بهار

آدرس: شهرستان ساوجبلاغ

اگر به دنبال مکان های خوش آب و هوا نزدیک تهران در بهار هستید، روستای زیبای کردان را در لیست سفرتان قرار بدهید. این روستا که از توابع شهر کوهسار و در ساوجبلاغ البرز واقع شده است، در فصل بهار ترکیبی از هوای پاکیزه با خنکی دلپذیر را برای مهمانانش به ارمغان می‌آورد. رودخانه‌ای که از کوه کهار در نزدیکی سرچشمه می‌گیرد نیز به زیبایی هرچه بیشتر این مکان می‌افزاید.

4. بهترین مکان ها برای سفر یک روزه نزدیک تهران در بهار در خارج از محدوده پایتخت

تنگه ساواشی یا تنگه واشی

تنگه واشی،معرفی مکان های زیبای نزدیک تهران در بهار

آدرس: کیلومتر دو جاده فیروزکوه، ده کیلومتری مسیر فرعی روستای جلیزجند

یکی از خنک ترین جاهای تهران در بهار که در گذشته شکارگاه پادشاهان قاجار بوده ، تنگه واشی است. با طی  مسیر فیروزکوه و سپس جاده فرعی روستای جلیزجند، می‌توانید به این منطقه برسید.

مسیر رودخانه ای و آب خنک، تنگه واشی را به یکی از بهترین مقاصد سفر یک روزه اطراف تهران در بهار تبدیل می‌کند. در مسیر می‌توانید از تماشای سنگ نگاره‌های دوران قاجار لذت ببرید و در نهایت، به دشت ساواشی و آبشاری زیبا برسید.

5. آبشار درازکش، یکی از جاذبه‌های طبیعی بکر و دست نخورده اطراف تهران

آبشار درازکش، زیباترین جاهای اطراف تهران برای سفر یک روزه

آدرس: بابل، روستای درازکش

تقریبا در هر لیست معرفی مکان های زیبای نزدیک تهران در بهار، به احتمال زیاد به نام آبشار درازکش برمی‌‎خورید. این جاذبه، زیبایی خیره کننده مادر طبیعت را به شکلی نفس گیر به نمایش می‌گذارد. آبشار درازکش به حوضچه‌ای نسبتاً بزرگ می‌ریزد که به سمت شمال ادامه پیدا می‌کند. راه رسیدن به درازکش اندکی طولانی است اما بازدید از بهترین آبشار اطراف تهران در بهار، ارزشش را دارد.

برای رسیدن به این آبشار طی سفر یک روزه اطراف تهران در بهار، ابتدا باید به بابل تشریف ببرید. سپس باید از مسیر ضلع غربی میدان ولایت و از طریق بلوار نوشیروانی که یکی از سرراست‌ترین مسیرها برای دسترسی به آبشار درازکش به شمار می‌آید، به راه بیفتید. با طی بلوار نوشیروانی، به میدان امام حسین خواهید رسید و با طی ضلع غربی میدان، از روی پل بالای رودخانه می‌گذرید. در سه راهی بعد از پل، به سمت ضلع جنوبی حرکت کنید تا به روستای درازکش برسید. در نهایت می‌توانید با توجه به تابلوها، مسیرتان به سمت آبشار را ادامه بدهید.

6. طالقان

طالقان، مقصد بهترین جاها برای سفر یک روزه اطراف تهران در فصل بهار

آدرس: آزادراه شهید فهمیده، آزادراه شهید فلاحی، جاده طالقان

اگر به دنبال مکانی هستید که علاوه بر سفر یک روزه اطراف تهران در بهار، یک شب نیز در آن اقامت داشته باشید و روز بعد بازگردید، طالقان یکی از بهترین مقاصد برای شما باشد. این منطقه زیبا از اتوبان کرج – قزوین قابل دسترسی است و اگر اندکی هوا مطبوع‌تر و گرم‌تر باشد، می‌توانید از سوی جاده چالوس روانه آن شوید.

برای طبیعت گردی در طالقان می‌توانید سراغ بازدید از جاذبه‌های طبیعی مانند دریاچه و سد (احداث شده روی رودخانه شاهرود) و آبشارهای سوهان، اورازان، آبشار کر کبود و آبشار شله بن بروید.

7. روستای ناتر

روستای ناتر یکی از بهترین جاها برای سفر یک روزه اطراف تهران در فصل بهار

آدرس: 50 کیلومتری تهران، نرسیده به چالوس

اگر قصد سفر یک روزه به مناطق خنک اطراف تهران در بهار دارید، بازدید از روستای دیدنی ناتر را هم در برنامه قرار بدهید. در فصل بهار جاذبه‌های طبیعی نزدیک به این روستا از جمله بارینگتون و آبشار زیبای آن، دشت کندیچال، چشمه لنار و چشمه داریو در زیباترین حالت خود قرار می‌گیرند. اگر علاقه به کوهنوردی دارید، حتماً به کوهستان ناتر سری بزنید و از فراز قله‌ کرچم به تماشای جلوه‌های دل انگیز روستا و طبیعت اطراف آن بنشینید.

اجاره ماشین با سپریس برای سفر یک روزه اطراف تهران در بهار

حالا که کلی از بهترین مکان ها برای سفر یک روزه نزدیک تهران در بهار تعریف کردیم، احتمالاً هوس کرده‌اید برای تعطیلات بعدی یا آخر هفته برنامه‌ای بریزید، از تهران و شلوغی‌اش بزنید بیرون و در دامان مادر زمین، از لطافت طبیعت لذت ببرید. اما لازمه سفر این است که وسیله نقلیه مناسبی هم در اختیار داشته باشید تا دغدغه‌تان بابت رفت و آمد، حمل وسایل و آسایش همراهان حل شود.

اگر ماشین شخصی شما شرایط لازم برای سفر یک روزه اطراف تهران در بهار را دارد، فبها. یک سرویس کلی و دبل چک انجام بدهید و بزنید به جاده! اما اگر خودرو شما به هر دلیلی برای سفر مناسب نیست، تعمیرات لازم است و نمی‌توان برای سفر به آن اعتماد کرد، آیا معنایش این است که بایست بی خیال سفر شوید؟

جواب مؤسسه اجاره خودرو سپریس به شما، این است: البته که نه! با اجاره ماشین در تهران برای سفری یک یا چند روزه، نه تنها مشکل شما بابت تأمین وسیله نقلیه در اختیار حل خواهد شد بلکه این فرصت را دارید که با مدل خودروی موردعلاقه خود به سفر یک روزه اطراف تهران در بهار بروید! لیست سپریس شامل انواع خودروهای داخلی و خارجی می‌شود و برای هرکسی پیشنهادی دارد. چه تفکر اقتصادی داشته باشید چه لاکچری پسند و دلتان بخواهد با یک ماشین شیک و خوش رو به سفر بروید، دست خالی از سایت سپریس بیرون نخواهید آمد.

تمام مراحل اجاره ماشین از سپریس، راحت‌تر از بسیاری از مؤسسات کرایه خودرو سپری می‌شوند. از بررسی خودروهای سایت گرفته تا طی مراحل اجاره، ارائه مدارک و عقد قرارداد رنت، به صورت آنلاین و در کمترین زمان انجام خواهد شد. به این ترتیب می‌توانید بدون دنگ و فنگ، هر خودرویی که در سایت چشمتان را گرفت اجاره نمایید و از سفر در کنار عزیزان لذت ببرید!

جمع بندی

خیلی از ما به هر دلیلی نمی‌توانیم یا نمی‌خواهیم مسافرت‌های طولانی داشته باشیم. یکی دو روز، کافی است تا حالمان را خوب کند و با انرژی بیشتری سراغ امورات زندگی برگردیم. سفر یک روزه اطراف تهران در بهار، یکی از چیزهایی است که هر تهرانی در طی فصل رویش و زیبایی نیاز دارد تا هوایی عوض کند و به خاطر بیاورد که جهان هنوز زیبایی‌هایش را دارد.

در لیست امروز، بهترین مکان ها برای سفر یک روزه نزدیک تهران در بهار (چه در محدوده تهران و چه خارج از آن) را معرفی کردیم. بسته به زمان و امکاناتی که در اختیار دارید، می‌توانید هریک از این مقاصد را انتخاب کنید و همراه خانواده یا دوستان، به جاده بزنید و از مسافرت لذت ببرید.

اگر قصد سفر یک روزه اطراف تهران در بهار با ماشین اجاره‌ای را داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم زودتر به سایت سری بزنید و برای رزرو ماشین موردنظر اقدام کنید. در فصل بهار، هرکسی زیر آسمان خدا مایل است با خودرو موردعلاقه‌اش به سفرهای تفریحی یا کاری برود یا در مراسم‌های مختلف، یار فولادی دلخواهش را همراه داشته باشد. بنابراین زمانی که به سایت سپریس مراجعه می‌کنید، حتماً درخواست ثبت کنید و با کارشناسان سپریس در میان بگذارید که قصد سفر یک یا چند روزه در اطراف تهران را دارید.

به نظر بهترین جاها برای سفر یک روزه اطراف تهران در فصل بهار کجا هستند؟ از سفر به کدام مناطق خاطره دارید؟ مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم!

سؤالات متداول

بهترین آبشار اطراف تهران در بهار کدام است؟

آبشارهای زیبای زیادی برای بازدید طی سفر یک روزه اطراف تهران در بهار وجود دارند، اما در میان آنها موارد زیر بهترین مقاصد گردشگری هستند.
آبشار آهار
آبشار شکرآب
آبشار درازکش
آبشار چهل پله

دشت های دیدنی اطراف تهران در بهار کدام است؟

دشت لار
دشت آزو
دشت هویج
دشت شمشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا