سفر و گردشگریمعرفی خودروها

بهترین اپلیکیشن های سفر داخلی؛ کاربردی ترین برنامه ایرانگردی برای گوشی

انکار نمی‌کنیم که مسافرت، یکی از جذاب‌ترین سرگرمی‌هایی است که در دنیا وجود دارد. گردش و سیاحت، دری جدید از شناخت جهان اطراف به روی شما می‌گشاید. طی مسافرت و گردش به کمک اپلیکیشن های سفر داخلی، روحیه‌ بهتری پیدا می‌کنید و صد البته، با مردم و فرهنگ‌های متنوعی آشنا می‌شوید.

البته علاوه بر تمام این ویژگی‌های جذاب، سفر هزار و یک موقعیت ریز و درشت دارد که باید با آنها سروکله بزنید تا تجربه خوبی از سفرتان داشته باشید و کلافه نشوید. حتی اگر مارکوپولوی دوم نیز باشید و کلی تجربه سفر داشته باشید، برای گردش و خوشگذرانی در شهری که مسیرهایش ناآشنا و ساختارش برای شما جدید باشد به کمک نیاز خواهید داشت. شما که نمی‌توانید (یا نمی‌خواهید) یک نفر راهنمای محلی را همراهتان بگیرید و برای هر مسئله کوچکی سؤال بپرسید، نه؟

خبر خوب این است که آقای راهنما، درست داخل جیب شما نشسته و می‌توانید برای هر کاری که در سفر پیش می‌آید از او کمک بگیرید. از مسیریابی گرفته تا کرایه تاکسی دربست، خرید بلیط، رزرو هتل، آشنایی با اماکن دیدنی شهر و حتی سفارش غذا در حین سفر. کافی است لیست برنامه های کاربردی سفر ایرانگردی را روی این راهنمای هوشمند نازنین نصب کنید تا از سفری راحت و بی دردسر لذت ببرید!

در مقاله امروز مجله سپریس با معرفی 11 مورد از پرکاربردترین اپلیکیشن های سفر داخلی همراه شما خواهیم بود.

بدون این 10 بهترین اپلیکیشن سفر در ایران به جاده نزنید!

یکی از نعماتی که بایستی بابتش شکرگزار باشیم، زندگی در دورانی است که می‌توانیم از انواع اپلیکیشن های سفر داخلی برای مراحل مختلف سفر استفاده کنیم. بدون این امکانات باید مانند سابق با هول و ولا به دنبال خرید بلیط باشیم، با مقادیر متغیری دردسر از برنامه حرکت آگاه شویم و بعد از رسیدن به مقصد، استرس این را بگیریم که اگر نتوانیم اتاق خالی پیدا کنیم چه می‌شود. دشواری در مسیریابی و اضطراب گم شدن در شهری غریب را نیز به این مجموعه اضافه کنید.

در ادامه به معرفی 10 تا از بهترین برنامه های سفر ایرانگردی خواهیم پرداخت تا در تک تک مراحل سفر، با خیالی آسوده از لحظات لذت ببرید.

اپلیکیشن های سفر داخلی خرید بلیط

اولین گامی که باید پیش از سفر بردارید، رزرو و خرید بلیط است. با وجود مشغله‌های فراوان و دشواری رفت و آمد، شاید فرصت کافی برای مراجعه به آژانس یا ترمینال نداشته باشید تا بتوانید به موقع بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس موردنظر خود را خریداری کنید. اپلیکیشن های سفر داخلی خرید بلیط، به شما اجازه می‌دهند تنها طی چند دقیقه، برنامه حرکت را ببینید و برای هر تایمی که خواستید، بلیط تهیه کنید.

اپلیکیشن علی بابا

اپلیکیشن های سفر داخلی

اپلیکیشن علی بابا با نام نوستالژیکش، یکی از بزرگترین هلدینگ‌های گردشگری در ایران بوده و انتخابی عالی در میان اپلیکیشن های سفر داخلی برای خرید بلیط سفرهای داخلی و خارجی به حساب می‌آید. رابط کاربری اپ و امکانات آن بسیار سرراست و مفید طراحی شده اند و به شما اجازه می‌دهند به راحتی بلیط وسیله نقلیه و روز حرکت موردنظر خود را ببینید، وضعیت ظرفیت را چک کنید و به هر تعداد که لازم داشته باشید، بلیط خریداری نمایید.

علی بابا  خدمات رزرو هتل در مقصد را هم پوشش می‌دهد تا از بابت مقدمات چینی برای سفر، هیچ جای نگرانی برای شما باقی نگذارد. حتی اگر بعد از خرید بلیط، پشیمان شدید و خواستید تغییری در برنامه‌تان بدهید، امکان استرداد بلیط از طریق این اپلیکیشن های سفر داخلی وجود دارد و نیازی نیست شخصاً مدارک به دست، راهی نزدیک‌ترین پایانه فروش بلیط شوید.

رسپینا

اپلیکیشن مفید در سفرهای داخلی | معرفی بهترین اپلیکیشن های سفر داخلی

یکی دیگر از بهترین برنامه های سفر ایرانگردی که برای خرید بلیط حسابی به دادتان خواهد رسید، اپلیکیشن رسپیناست. با وجود این اپ دیگر نیازی نیست برای هر مرتبه خرید بلیط، به سایت این شرکت مراجعه کنید.

این اپ امکان خرید ساده و سریع بلیط (هواپیما، قطار و اتوبوس) را برای شما فراهم می‌کند تا بدون فوت وقت، برای هر زمانی که نیاز داشته باشید بلیط خریداری کنید.  این اپ هم مانند علی بابا، امکان رزرو هتل در داخل و خارج ایران را پوشش می‌دهد.

معرفی بهترین اپلیکیشن های سفر داخلی برای رزرو هتل

یکی از مهم‌ترین بخش‌های برنامه‌ریزی برای سفر به ایران، رزرو هتل است. در گذشته، رزرو هتل کار دشواری بود و مسافران باید با مراجعه حضوری به هتل‌ها یا تماس تلفنی، نسبت به رزرو اتاق اقدام می‌کردند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، رزرو هتل به‌راحتی و با چند کلیک انجام می‌شود.

اپلیکیشن جاباما

لیست برنامه های کاربردی سفر ایرانگردی | بهترین اپلیکیشن سفر بین شهری موبایل

به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه علی بابا، سرویس جاباما عملکرد فوق العاده ای برای بوکینگ اقامتگاه و هتل ارائه می‌دهد. این اپ، بیش از 18 هزار هتل عمومی و خصوصی، اقامتگاه‌های ویلایی، سوئیت و غیره را در سراسر کشور پوشش داده و امکان مقایسه گزینه‌ها برای بررسی قیمت و وضعیت ظرفیت را نیز فراهم کرده است.

فرقی ندارد خانوادگی سفر می‌کنید یا همراه دوستان؛ همراه جاباما می‌توانید گزینه‌های مختلفی که با شرایط شما بیشترین همخوانی را داشته باشند، انتخاب کنید تا از سفرتان در کمال آسایش، خاطره خوشی بسازید.

جاجیگا

اپلیکیشن های رایگان سفر برای گوشی | بهترین اپلیکیشن های سفر داخلی اندروید

یکی دیگر از اپلیکیشن های سفر داخلی که تا حد خیلی زیادی باعث راحتی خیال مسافران از بابت کرایه اقامتگاه می‌شود، جاجیگاست. این اپ امکانات متنوعی دارد که از جمله آنها می‌توانیم به مقایسه گزینه‌های مختلف (هتل، ویلا، شرایط و قیمت اقامتگاه و تایم کرایه)، امکان مشاهده نزدیک‌ترین اقامتگاه‌ها به شما، ارائه سرویس‌های مختلف برای نیازهای گوناگون و… اشاره کنیم.

مزیت بزرگ جاجیگا این است که می‌توانید پیش از رزرو، با میزبان اقامتگاه موردنظر صحبت کنید و درباره شرایط مختلف به توافق برسید.

بهترین اپلیکیشن های سفر داخلی برای مسیریابی

برای طی مسیر صحیح، دو راه دارید: یا می‌توانید پرسان پرسان پیش بروید (که زمان و انرژی زیادی می‌طلبد)، یا از اپلیکیشن های سفر داخلی برای مسیریابی بهره ببرید تا سه سوته راه را پیدا کنید و پیش بروید. این مسئله به خصوص زمانی که با خودروی شخصی در سفر باشید اهمیت خواهد داشت.

اپلیکیشن گوگل مپ

اپلیکیشن های سفر داخلی | اپلیکیشن های سفر داخلی

گوگل مپ، یار همیشگی که برای مسیریابی، نه تنها حین سفر در ایران بلکه در هر جای دنیا می‌توانید از آن کمک بگیرید! Map به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن های رایگان سفر برای گوشی، امکانات مختلفی از جمله محاسبه زمان لازم برای طی مسیر، نمایش بهترین طریق برای رسیدن به مقصد، وضعیت ترافیک، موقعیت ساختمان‌های مختلف و غیره را در اختیار شما قرار خواهد داد.

فضای کاربری این اپ، ساده و سرراست طراحی شده. بعد از یکی دو دقیقه سروکله زدن با آن، به راحتی می‌توانید برای پیمایش مسیر صحیح از گوگل مپ استفاده کنید.

اپلیکیشن ویز (Waze)

بهترین برنامه های سفر ایرانگردی | اپلیکیشن های سفر داخلی

یک اپلیکیشن مفید در سفرهای داخلی که می‌تواند دستیار رانندگان در حین مسافرت باشد، اپ ویز است. این اپ علاوه بر اینکه طبق جدیدترین آپدیت‌های گوگل با نقشه ایران تطابق پیدا می‌کند، کلیه اجزای جاده از جمله سرعت گیر، چراغ‌های قرمز، مسیرهای پرترافیک و حتی دوربین پلیس را به شما نمایش می‌دهد. راهنمای این اپ، شما را از بهترین مسیر به سمت مقصد هدایت می‌کند.

وجود دستیار صوتی برای راهنمایی، یکی از مزایای بزرگ این اپ به حساب می‌آید. در نتیجه می‌توانید با کمک این اپلیکیشن های سفر داخلی، بدون اینکه دم به دقیقه نگاه به صفحه گوشی بیندازید خیلی راحت به جهت‌هایی که از این اپ می‌گیرید دقت کنید و مسیر را درست طی کنید.

بهترین اپلیکیشن سفر در ایران | یک همسفر همراه

اپلیکیشن های سفر داخلی و به خصوص اپ‎‌هایی که اطلاعات مفیدی درباره سیر تا پیاز سفر شما به مقاصد مختلف داشته باشند، یک پا همسفر قابل اعتماد به حساب می‌آیند.

اپلیکیشن همگردی

بهترین اپلیکیشن سفر در ایران | اپلیکیشن های سفر بین شهری

همگردی، یکی از بهترین برنامه های سفر ایرانگردی است که تقریباً یک دهه پیش منتشر شده و امروزه برای هم وطنانی که علاقمند به سفر به استان‎‌های مختلف باشند، بسیار مفید واقع می‌شود. این اپلیکیشن در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های گردشگری در ایران به حساب می‌آید و بیش از 15 میلیون کاربر فعال دارد.

همگردی، اطلاعات جامع و متنوعی را در مورد جاذبه‌های گردشگری ایران و جهان ارائه می‌دهد. این اطلاعات شامل تصاویر، توضیحات، آدرس، موقعیت مکانی، ساعات کاری، و قیمت بلیط جاذبه‌های گردشگری است.

از کجا خودرو اجاره کنیم؟

وارد راه آهن یا فرودگاه مقصد شده اید و حالا فکر می‌کنید: «چطوری از سایت‌های دیدنی این شهر سر بزنم؟! هزینه تاکسی دربستی و اینترنتی برای هر سفرم، فضایی می‎‌شود…»

اما با امکان رنت خودرو از مرکز سپریس، دیگر نیازی به نگرانی بابت وسیله نقلیه در شهر مقصد نخواهید بود! کافی است در وبسایت سپریس ثبت نام کنید، سپس نام شهر و تاریخ موردنظر را جستجو نمایید تا لیست خودروهای اجاره ای برای مسافرت برای شما نمایش داده شود. اگر قصد دارید سفری بی دردسر و آرام را تجربه کنید، فراموش نکنید که نام رنت خودرو سپریس را نیز در میان لیست برنامه های کاربردی سفر ایرانگردی یادداشت نمایید!

سخن آخر

بهترین برنامه های سفر ایرانگردی، مانند یک دروازه طلایی هستند که به دنیای گردشگری ایران باز می‌شوند. این اپلیکیشن‌ها، با ارائه اطلاعات و خدمات متنوع، به گردشگران کمک می‌کنند تا سفری آسان‌تر، لذت‌بخش‌تر و مقرون به صرفه‌تر داشته باشند.

این برنامه‌ها مانند یک نقشه راه هستند که شما را در مسیر سفرتان راهنمایی می‌کنند. این اپلیکیشن‌ها، اطلاعات جامع و متنوعی را در مورد جاذبه‌های گردشگری ایران ارائه می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا بهترین جاذبه‌ها را برای سفر خود انتخاب کنید.

اپلیکیشن‌های سفر در ایران، مانند یک دوست سفری هستند که همیشه همراه شما هستند. این اپلیکیشن‌ها، امکانات مختلفی را برای برنامه‌ریزی و لذت بردن از سفر ارائه می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا سفری فراموش‌نشدنی داشته باشید.

در پایان، این سخن را به یاد داشته باشید که:

«سفر، آغازی برای یک ماجراجویی جدید است.»

امیدواریم با استفاده از اپلیکیشن های سفر داخلی، سفری ماجراجویانه و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.

سؤالات متداول

چه اپلیکیشن هایی برای سفر داخلی مفید هستند؟

به طور کلی اپلیکیشن‌های وطنی مناسب برای یک سفر داخلی شامل موارد زیر می‍‌شوند:
همگردی
علی بابا
جاباما
اسنپ
گوگل مپ

بهترین اپلیکیشن های سفر داخلی برای یافتن بهترین قیمت بلیط هواپیما و قطار کدام است؟

درحال حاضر اپلیکیشن علی بابا، یکی از بهترین اپ‌ها برای مشاهده برنامه و قیمت بلیط قطار و هواپیما به حساب می‌آید. در صورتی که می‌خواهید از قیمت و برنامه حرکت اتوبوس آگاه شوید و نسبت به خرید بلیط اتوبوس یا صندلی سواری اقدام کنید، به سایت سفر 724 مراجعه نمایید.

بهترین برنامه های موبایلی برای برنامه ریزی سفر کدام است؟

اپلیکیشن چمدان از جمله اپ‌های مناسب برای برنامه ریزی سفر به شمار می‌آید. این اپ، چک لیستی از تمام وسایل و اقدامات لازم برای قبل از سفر ارائه شده است تا هیچ چیز را از قلم نیندازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا