تغییر جستجو

لیست اجاره خودرو برای کویر

قیمت زیاد به کمقیمت کم به زیاد

جستجوی پیشرفته

خدمات اجاره

نوع بدنه

اجاره ماشین در کویر

موقعیت ایران در فلات ایران، وجود دشت لوت و دشت کویر در مرکز این فلات، ایران را تبدیل به یکی از مقصدهای زمستانی برای علاقمندان به کویر کرده‌است. دشت لوت بیست و هفتمین بیابان بزرگ جهان که ده درصد کل مساحت ایران را به خود اختصاص داده و در استان‌های خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان واقع شده است. دشت لوت که بخشی از آن توسط کویر لوت پوشیده شده و کلوت‌ها را درخود جای داده از مقصدهای پرطرفدار برای علاقمندان به کویر است.

همچنین دشت کویر که بخش وسیعی از آن در استان اصفهان واقع شده‌است، به واسطه وجود کویر ورزنه، مرنجاب و ابوزیدآباد و اقامتگاه‌های بوم‌گردی متعددی که در این منطقه ایجاد شده است، گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

امروزه تورهای کویرگردی از رونق زیادی برخوردار است و نه تنها توسط آژانس‌های مسافرتی برگزار می‌شود بلکه تعداد کسانی که به صورت انفرادی سفر می‌کنند و خود برنامه‌ریزی سفر را انجام می‌دهند، نسبت به قبل افزایش یافته است. 

هرچند وجود اقامتگاه‌های بوم‌گردی، راهنمایان محلی و امکانات موجود در مکان‌های مشخص در کویر، سفر به کویر را بیش از بیش آسان کرده است اما اجاره ماشین راحتی سفر شما را دوچندان می‌کند. اجاره ماشین در کویر که هم به صورت گروهی و هم به صورت انفرادی امکانپذیر است، مزیت‌های زیر را در پی دارد.

ممکن است شما دارای ماشین شخصی باشید، اما برای کویر مناسب نباشد، بنابراین با اجاره ماشین با خیال آسوده و اطمینان بیش‌تری می‌توانید از سفر خود لذت ببرید و نگران هزینه‌های تعمیرات احتمالی که ممکن است به ماشین شخصیتان وارد شود، نباشید.

تویوتا هایلوکس و نیسان پاترول که هر دو از ماشین‌های شاسی بلند هستند، از جمله معروف‌ترین ماشین‌های آفرود در ایران هستند که به لحاظ امنیت و عملکرد برای رانندگی در کویر مناسب هستند.

رانندگی بر روی شن‌زارها و رمل‌ها تنها با ماشین‌های شاسی بلند امکانپذیر است، پس هنگام کرایه ماشین، حتما ماشین‌های آفرودی را اجاره کنید. در غیر این صورت ممکن است خودروی شما در شن و ماسه گیر کند.

با سرعت آهسته رانندگی کنید، این کار شانس آسیب به چرخ ها را به حداقل می رساند و اجازه می‌دهد تا چرخ‌ها سطح تماس خود را با سطح زمین حفظ کنند و برای ایجاد پایداری و کشش کافی تنها از دنده یک و دو استفاده کنید. بی مورد گاز ندهید و هرگز جهت تعویض دنده خودرو را متوقف نکنید. 

اجاره خودرو در کویر به شما این امکان را می‌دهد که به صورت دسته جمعی سفر کنید، برای یک یا چند روز برنامه‌ریزی کنید. همیشه با تجهیزات کامل سفر کنید و هرگز بدون راهنمای محلی وارد مناطق کویری نشوید، هرچند ممکن است آشنایی کامل به منطقه‌ای که برای سفر انتخاب کرده‌اید، داشته باشید و درنهایت حفظ محیط زیست و با رعایت اصول گردشگری پایدار اجازه دهید تا همگان از زیبایی‌های طبیعت لذت ببرند.